Başkan Başkan

İşin iyisi çok laf istemez, gözle görülür. Çok şükür Pendik’te iyi işler yaptık. Gözle görülür işler yaptık. Belediye bütçemizin %45’ine tekabül eden, güncellenmiş rakamlarla 5 milyar 500 milyonu ilçemizin bugününe ve geleceğine yatırdık. Samimiyet ve gayretle çalışarak alt yapıdan ulaşıma, üst yapıdan gençlik ve spora her başlıkta ilçemiz için eserler ürettik.

Yeşil alanlarımızı 3,9 milyon metrekareye çıkartırken 68 bölgede çevre düzenlemesi yaparak gündelik hayatı güzelleştirdik. Sıfır atık parolasıyla çevremize gözümüz gibi baktık. Kütüphanelerimiz, bilim merkezlerimiz, bilgi evlerimiz, spor komplekslerimizin sayısını artırarak işlevlerini yükselttik. Binlerce etkinlikle sosyal hayatı canlandırdık. Sosyal hizmetlerimizle herkesin yanında olmaya çaba gösterdik.

Yollarımızı genişlettik, yeni yollar açtık. Yağmur suyu ve atık su kanalı yatırımları yaptık. Çok sayıda imar planımızı dönüşümün anahtarı olarak tamamladık. Kentsel dönüşümü programımızın öncelikli konuları arasında değerlendirdik. Dönüşüm projelerimizi büyük bir titizlikle uyguladık, uyguluyoruz. Afetlerle mücadele kapasitemizi geliştirdik.

Hamdolsun işimiz rast gitti. Allah kolaylaştırdı. Mahcup etmedi. Gözle görülür pek çok işe bizi vesile etti. Yollar genişledi. Yaşam alanları gelişti. Spor alanları çoğaldı. Yeşil alanlar büyüdü. Gençler, çocuklar, anne ve babalar için pek çok hizmet hayata geçirildi. Pendik güzelleşti. “Ne Varsa Pendik’te Var” iddiamız daha da güçlendi.

Bu işimizin bittiği değil, daha da arttığı anlamına geliyor. Zira gelişen Pendik’in ihtiyaçları da gelişti. Büyüyen Pendik’in ihtiyaçları da büyüdü. Türkiye Yüzyılı’na Pendik’e yakışan katkıyı vermek için yapacak çok işimiz var.

Bu hizmet ve yatırım döneminde vatandaşlarımızla kurduğumuz gönül bağı, çalışma arkadaşlarımız, kurumlarımız, hükümetimizle tesis ettiğimiz uyum, yeni hizmetlerimiz için en büyük gücümüz oldu.

Allah’ın izni ile her gün yeni, her gün iyi, her gün gözle görülür hizmetler yapmaya devam edeceğiz. Gönül dolusu selam, saygı ve muhabbetlerimle.